112) KARABAĞ’DA HAİN İTTİFAK !

Yayin Tarihi 18 Şubat, 2008 
Kategori AZERBAYCAN SAYFASI, BASIN-YAYIN, ERMENİ SORUNU

Karabağ’da hain ittifak!

image00165.jpg

Sınır ötesi operasyonlarla inleri dağıtılan PKK’lılara Ermeniler kucak açtı

* Ailece geldiler
Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Azimov’un “PKK Bakü’yü de tehdit ediyor.” sözlerine yer veren Müsavat gazetesi, 56 PKK’lı teröristin aileleri ile birlikte bölgeye yerleştiğini duyurdu.

İsrail’in Jarussalem Post gazetesi de PKK’nın Ermeni işgali altındaki Yukarı Karabağ topraklarında kamplar kurduğunu yazdı.

PKK Karabağ’da!
İsrail gizli servisi MOSSAD konuyla ilgili bir rapor hazırlayarak Türkiye’yi  ve Azerbaycan’ı uyardı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yaptığı başarılı operasyonların ardından Irak’ın kuzeyinde yaşama şansı bulamayan PKK terör örgütü, adres değiştiriyor. Azerbaycan’da yayınlanan gazeteler, bölgeden kaçan teröristlerin Yukarı Karabağ ve Ermenistan’a yerleşmeye başladıklarını duyurdu. Muhalif Müsavat gazetesi, 3 gün önce Ankara’dan sonra Bakü’ye gelen ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı’nın terörle mücadele konusudaki Müşaviri Frank Urbancik’in, Azeri yetkililerle bu konuda görüşmeler yaptığını yazdı.Bakü tehdit altında
Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Araz Azimov’un “PKK’nın Azerbaycan’ı da tehdit etmeye başladığı” sözlerine yer veren gazete, şimdiye kadar işgal altındaki Azeri şehri Laçin’e 56 teröristin aileleri ile birlikte yerleştiğini öne sürdü. ABD’li yetkililerin Azeri yetkililerle PKK konusunu görüşmesinin etmesinin durumun ciddiyetini gösterdiğini kaydeden Müsavat gazetesi, örgütün Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ağır darbeler yemesinden sonra yer değişikliğine yöneldiğini belirtti. İran ve Türkiye’den Ermenistan sınırını sivil giyimler içinde normal kişiler gibi geçen PKK teröristlerinin Ermenistan’ın Gorus, Masis ve Qukark kentleri ile Azerbaycan’ın Ermeni işgali altındaki Fuzuli ve Laçin şehirlerine yerleştiklerini yazan gazeteye göre, İsrail gizli servisi MOSSAD da Ankara ve Bakü’ye bu konuda birer dosya verdi.


Washington konuyu araştırıyor  
Azerbaycan’ın tarafsız ’525’inci Gazetesi de, iddialara katıldı. ABD’nin Bakü Büyükelçiliği Basın Müdürü Jonathan Hanek ise yaptığı açıklamada, ABD’li yetkililerin Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı sorumluları ile enerji hatlarının güvenliği meselesini müzakere ettiklerini ve bu çerçevede PKK sorununun da gündeme getirildiğini ve araştırma başlatıldığını ifade etti.
Kampları kurdular
Müsavat’ın haberinde İsrail’in ’Jarussalem Post’gazetesinin istihbarat kaynaklarına dayanarak ’PKK’nın Yukarı Karabağ topraklarında kamplar kurduğu’iddialarına yer verildi. İsrail gazetesine göre, “PKK teröristleri Ermeni gizli servisince himaye ediliyor ve bu ülkedeki Kürt kökenli işadamlarından da parasal destek görüyor. İsrail gizli servisine yakınlığı ile bilinen ’Debka File’ın da aynı yönde haber verdiğini belirten gazete, Ermenistan’da PKK teröristlerine vatandaşlık verildiğini de ileri sürdü.

 

YENİÇAĞ

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap