1103) BEYZBOL SOPALI FOTOĞRAFA BEYAZ SARAY’DAN AÇIKLAMA

Yayin Tarihi 3 Ağustos, 2012 
Kategori BASIN-YAYIN

Beyzbol sopalı fotoğrafa Beyaz Saray’dan açıklama

image0012.jpg

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcü Yardımcısı Caitlin Hayden, söz konusu fotoğrafla ilgili açıklama yaptı

 

Beyaz Saray, ABD Başkanı Barack Obama’nın Başbakan Erdoğan’la konuşurken elinde beyzbol sopasının bulunduğu fotoğrafı “yakın ilişkiyi vurgulamak için” yayımladıklarını açıkladı.

FOTOĞRAF TARTIŞMALARA NEDEN OLDU

ABD Başkanı Barack Obama’nın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaptığı telefon görüşmesi sırasında elinde beyzbol sopasıyla çekilen fotoğrafı tartışmalara neden oldu.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcü Yardımcısı Caitlin Hayden , söz konusu fotoğrafla ilgili açıklama yaptı.

”Beyaz Saray tarafından yayımlanan, Başkan Obama’nın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile konuşurken, elinde ünlü Amerikalı sporcu Hank Aaron tarafından imzalanmış beyzbol sopasını tutarkenki fotoğrafıyla ilgili Türk medyasında çıkan yorum ve spekülasyonları” gördüklerini belirten Hayden, şunları kaydetti:

“O FOTOĞRAFI TEK BİR AMAÇLA YAYINLADIK”

”Bu fotoğrafı sadece bir amaçla yayınladık ki o da Başkan Obama’nın Başbakan Erdoğan ile devam eden yakın ilişkisini vurgulamak ve onların Suriye’de kötüye giden durum hakkındaki önemli görüşmelerine dikkati çekmek. Başkan, ABD’nin Türkiye ile işbirliği yaptığı bir dizi önemli konuda, Başbakan Erdoğan ile yakın ortaklık ve arkadaşlığına değer veriyor”.

Hayden, ”ABD’nin, Türkiye ile ABD halkları arasında var olan son derece güçlü ve kalıcı dostluğa değer verdiğini” de vurguladı.

 

http://www.ensonhaber.com/beyzbol-sopali-fotografa-beyaz-saraydan-aciklama-2012-08-03.html

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap