1086) GÜNEŞ TANER’DEN ŞOK İDDİA: “KEMAL DERVİŞ 40 MİLYAR DOLARI NE YAPTI?”

Yayin Tarihi 28 Haziran, 2012 
Kategori BASIN-YAYIN

‘Kemal Derviş 40 milyar doları ne yaptı?’

 

dolar6.jpg

28 Şubat’la ilgili, darbe komisyonuna konuşan eski bakanlardan Güneş Taner, ‘postmodern darbe’nin ekonomik ayağı ve 2001’deki banka hortumlamalarıyla ilgili soru karşısında Kemal Derviş’e yüklendi.

 

ANAP’ın eski bakanlarından Güneş Taner, TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu’na açıklamalarda bulundu.

Taner, 28 Şubat sürecinin ekonomi ayağıyla ve 2001 krizindeki banka hortumlamalarıyla ilgili soru karşısında, “Bunu bana değil Kemal Derviş’e sormanız lazım” dedi.

Vatan gazetesinin haberine göre Taner, “Kemal Derviş diye biri yanında eşi olup olmadığı belirsiz bir bayanla geldi. IMF’den gelen 40 milyar dağıtıldı, para yok oldu gitti; kimse sorgulamadı. Bu para kime dağıtıldı, nerelere verildi?” diye sordu.

Taner, “Bu hazine kayıtlarında vardır ve komisyon olarak bakabilirsiniz. 40 milyar dolar yok oldu, Derviş de çekip gitti. ‘Hanımım’ dediği o kişiden ABD’ye döner dönmez ayrıldı. Nasıl ayrıldı, mahkeme kararı var mı, yok mu bilmiyorum. Derviş şimdi sadece ABD’lilerin kullandığı yetkiyle yeni bir göreve getirildi. Arkasında ABD’nin olduğu açık” ifadelerini kullandı. 
“ERGENEKON’UN PERDE ARKASINDA ABD VAR”
Ayrıca, 1 Mart tezkeresinin reddedilmesinin ardından ABD’nin askeri kanat içinde bu işten sorumlu tuttuğu isimlere karşı tavır olduğunu savunan Güneş Taner, toplantının kayıtlı bölümünde isim vermeden, tutanak ve ses kaydının yapılmadığı sohbet bölümünde ise açık açık Ergenekon ve Balyoz soruşturmalarının perde arkasında ABD’nin olduğunu söyledi. 
“FİİLİ DARBEYİ SÜLEYMAN DEMİREL ÖNLEDİ”
Taner, “Bir darbe planı yapılmış ama 3 sene geçmiş ve darbe olmamış Böyle şey olur mu? Tasviye operasyonu gerçekleştirildi” ifadelerini kullandığı öğrenildi. Taner, 28 Şubat’ın postmodern darbe olarak nitelendirilebileceğini, fiili darbeyi dönemin cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in önlediğini söyledi

http://www.ntvmsnbc.com/id/25362197/

Paylaş:

Yorumlar

“1086) GÜNEŞ TANER’DEN ŞOK İDDİA: “KEMAL DERVİŞ 40 MİLYAR DOLARI NE YAPTI?”” yazisina 1 Yorum yapilmis

 1. Zühasl asma yorum tarihi 28 Haziran, 2012 13:04

  alıntı yaptım müsaadeyle hocm*
  TESEKKÜRLER*
  -BİZLER O VAKİTLER DUYMUSTUK:(
  **CANIM..ÜLKEM VE BİZ YARADANIN DOGRU KULLARI..KENDİMİZLE,SİZLERLE NE KADAR İFTİHAR ETSEK AZDIR..ALACAKLARI CAN**ONUDA ANCAK YARADAN ALIR****İYİKİ ONUN KULUYUZ*
  –HAYATDA HİİCBİRSEY GİZLİ KALMIYOR!ABEDENİN ADAMLARI OLMAK BÖYLE BİRSY İSTE!YANİ BUGÜNDE DEGİSEN BİRSEY OLMAMIS..KUSATILMISIZ;;((SEN YÜCESİN YARAB****

Yorum yap