105) YUNANLI’LARIN GURUR MANŞETİ . “MİGROSU DA ALDIK”

Yayin Tarihi 15 Şubat, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

 

MİGROS’u da Yunanlı aldı

Yunan İmarisia gazetesi, haberi BİR YUNANLI TÜRKİYE’DE vurgusuyla okuyucularına duyurdu.

15 Şubat 2008 / 17:41

image00155.jpg

FİNANSBANK’I DA ALMIŞLARDI
Finansbank geçtiğimiz yıl Yunanistan’ın en büyük bankası Ethniki (Ulusal) Bank tarafından satın alınmıştı. Türkiye’nin aktif büyüklükteki 9. bankası Finansbank’ı satın alan Yunan Ulusal Bankası’nın ortakları arasında Türkiye karşıtı Yunan Ortodoks Kilisesi de bulunuyor.

MİGROS’U ALAN ŞİRKETİN ARKASINDA BİR YUNANLI VAR BC Partners şirketinin en önemli hissedarı Yunanlı Nikos Stathopulos Türk şirketi Migros’u 3,25 milyar dolar karşılığında satın aldı.

GAZETEYE GÖRE YUNAN MUCİZESİ
İmerisia gazetesinin haberini YUNAN MUCİZESİ kelimeleriyle süsledi. Birçok alanda faaliyet gösteren Yunanlı yatırımcı bir mucize daha gerçekleştirdi. Türkiye’nin en büyük alışveriş mağazalar zinciri Migros Türk, dün sonuçlanan satış ihalesinde 3,25 milyar doların üzerinde sağlanan anlaşmayla Nikos Stathopulos’un sahibi olduğu BC Partners şirketi tarafından satın alındı.

PARAYI TÜRK BANKALARINDAN ALDI
Türk bankaların finanse ettiği bu satış, özel sermayelerin Batı’da yaşanan ekonomik bir duraklama nedeniyle dikkatlerini yeni gelişen pazarlara yönelttiklerini ortaya koyuyor.

“TÜRKİYE’DE SICAK KARŞILANDIM
Türkiye’de çok sıcak karşılandığını söyleyen Yunanlı işadamı Stathopulos, “Türk bankalarından finansman sağlamak en iyi yöntemdi” dedi. Stathopulos, Azerbaycan’da, Kazakistan’da, EYCM’de ve Kırgızistan’da da faaliyet gösteren Migros mağazalarının sayısını önümüzdeki beş yıl içinde ikiye katlamayı planlıyor.

 

ENSONHABER.com/ÖZEL

 

Paylaş:

Yorumlar

“105) YUNANLI’LARIN GURUR MANŞETİ . “MİGROSU DA ALDIK”” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. Metin YILMAZ yorum tarihi 16 Şubat, 2008 01:19

    Tepe tepe kullansınlar!

Yorum yap