101) İSA’YI YILDIRIM ÇARPTI !

Yayin Tarihi 13 Şubat, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

 

image00148.jpg

İsa heykeline yıldırım düştü, Hıristiyan alemi ‘kötü işaret’ diyerek kiliseye koştu.

Brezilya Rio’daki dünyanın yedi harikasından biri olarak seçilen İsa heykeline yıldırım düştü, Hıristiyan alemi ‘kötü işaret’ diyerek kiliseye koştu.

Dünyanın en büyük Hz. İsa heykeli, karnavallar kenti Rio’da tüm ihtişamıyla yükselmeye devam ediyor. Ama pazar günü çıkan fırtın sırasında heykele yıldırım düşmesi herkesi korkuttu. Olaya tanık olan Riolular dehşete kapıldı. Görgü tanıkları “Yıldırım öyle güçlüydü ki heykeli ikiye ayırdı sandık” dedi.

Yıldırımın heykele düştüğü anı kaydeden amatörlerin çektikleri görüntüler, televizyon kanallarında yayımlanınca, Riolular arasında bir dedikodu yayılmaya başladı. Dedikoduya göre yıldırımın Hz. İsa heykeline düşmesi ‘kötü bir işaret’. Bunun üzerine Hıristiyanlar kiliselere koştu. Herkes, din adamlarının olaya açıklık getirmesini istedi. Papazlar halkı yatıştırmaya çalıştı ama kiliselere koşturup dua edenler “O tepede paratoner de var. O varken nasıl oluyor da yıldırım heykele düşüyor?” dedi.

Rio’nun 700 metre yüksekliğindeki Concovado tepesinde bulunan 39.6 yüksekliğindeki, 700 tonluk beton heykel, dünyanın yeni 7 harikaları arasında da yer alıyor. Yıldırım düşmesi sonucu çok az hasar gördüğü açıklandı.

VATAN

image00221.jpg

Paylaş:

Yorumlar

“101) İSA’YI YILDIRIM ÇARPTI !” yazisina 3 Yorum yapilmis

  1. MEHMET POLAT yorum tarihi 13 Şubat, 2008 17:53

    EEEEEEEE HER SENE O RİO DA ÇEŞİTLİ ŞERFSİZLİKLER OLUYO HEYKELE YILDIRIM DÜŞMESİ AZ DAHA KÖTÜ ŞEYLERİN OLMASINDAN KORKSUNLAR

  2. SEHAP AKIN yorum tarihi 14 Şubat, 2008 15:36

    YAPMA MEHMET KARDEŞ..GÜLDÜRME BİZİ…HER ŞEREFSİZLİK OLAN YERE YILDIRIM CEZASI VERİLSEYDİ..ŞİMDİYE KADAR AVRUPA BAŞTAN AŞAĞI KÜL OLMUŞTU..SİZ HİÇ ALMANYA FAŞİNGİNİ GÖRDÜNÜZ MÜ? YA DA DANİMARKA,HOLLANDA,İSVEÇ GİBİ ÜLKELERDE Kİ REZALETLERİ..RİO FESTİVALİ SANDIĞINIZ GİBİ REZİL BİR ETKİNLİK DEĞİL..HELE AVRUPA YANINDA İBADET KADAR MASUM KALIR..YORUMLARI DUYGUSAL DEĞİL MANTIK İLE YAPMAK GEREKİR..

  3. Hüseyin yorum tarihi 16 Ocak, 2014 13:15

    2.Buyruk Kendine yukarıda gökyüzünde, aşağıda yeryüzünde ya da yer altındaki sularda yaşayan herhangi bir canlıya benzer put yapmayacaksın.

Yorum yap