946) Girilmesi Tehlikeli ve Yasak Olan Yerler

Yayin Tarihi 28 Aralık, 2017 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

Girilmesi Yasak Olan Yerler

Coca Cola’nın Sır Gibi Saklanan Şifresi

1886 yılında,John Pemberton isimli kimyager, yaptığı bir karışımın içerisine şarap ve bir takım kimyasallar katarak French Wine Coca’ yı ürettiğinde ticari şansının yüksek olacağını tahmin ediyordu. Daha sonra yaptığı karışımın içinden, şarap ve kimyasalları maddelerini çıkardığında, karışıma ayırıcı tadını veren yeni bir malzeme katması ile yeni ürünü olan Coca-Cola’yı icat etti. Ayırıcı tadını veren gizli formülü sır gibi saklayıp, yazılı bir belgeye dönüştürmüştür. 1891 yılına gelindiğinde Asa Candler, şirketin iş haklarını satın alarak Coca-Cola ‘nın tek sahibi olmuştur.  1919 yılına gelindiğinde Coca-Cola, Ernest Woordruff ve bir gurup yatırımcı tarafından satın alınmış, banka kredisi teminatına karşılık olarak, daha sonra Asa Candler’in oğlu tarafından tekrar kaleme alınan Coca-Cola’ nın gizli formülünün bulunduğu belge, borcun ödendiği 1925 yılına kadar NewYork’taki Guaranty  Bankasında bulunan kasada tutulmuştur. Borcunu kapatan Ernest Woordruff, formülün orijinalinin bulunduğu belgeyi o zamanki adıyla Trust Company Bankası olan SunTrust Bankasında bulunan özel bir kasa ayarlanarak muhafaza edilmiştir. Ayrıca formülün içeriğinde bulunan sırrın sıkı bir şekilde saklanması için Coca-Cola şirketi tarafından SunTrust Bankasına hatırı sayılır Milyon Dolarlık bir pay ayrılmıştır. Coca-Cola’ yı satın alan firma, formülü sır gibi saklamak suretiyle iyice gizemli hale getirmiştir. Mahkemede Formül içeriğinin açıklanma riskine karşı,ürünü taklit edenlere dava bile açılmıyor.

image001

86 yıl boyunca SunTrust Bankasında saklanan,Coca-Cola’nın 125 yıllık gizli formülünün bulunduğu söylenen 2 metrelik hiç açılmayan kasa, 125. Yıl nedeniyle Atlanta’da bulunan Coca-Cola müzesindeki yeni yerine taşınarak, ziyaretçiler tarafından formülün muhafaza edildiği kasanın yakından görülmesi için imkan sağlanmıştır. Dünyanın en çok kar getiren formülünün ölümüne saklanmasından daha doğal bir şey yoktur. Ortaya çıkan birçok kola markalarına rağmen yine de lider konumundadır. Formülün içeriğini herkes merak ediyor, söylentilere göre dünyada sadece 2 kişi tarafından formülün yarısının bilindiği, ancak bir araya geldikleri zaman gerçek formülün ortaya çıktığı söylenmektedir.…

Belki kasada olduğu bile meçhul olan formül için söylenen şey formülü bilen kişilerin, şirket politikası bakımından bir arada seyahat edemedikleridir.

Pine Gap

image002

Pine GAP, Avustralya’da uçsuz bucaksız Çöllerin ortasında kurulmuş, Çok gizli bir askeri Tesistir. Kuruluş amacı uydu takip sistemleri ve uydu takibi gibi görünse de içine girmek tamamen yasaktır.
Pine GAP İçin Avustralya’nın 51 inci bölgesi desek yanlış olmaz. İçeri girmenin ve üstünden uçmanın dahi yasak olduğu bu gizli askeri tesis Avustralya’da Amerika ortaklığında çalışmalar yürütülmektedir. Avustralya hükümeti Pine Gap hakkında konuşma yapmaktan kaçınmaktadır.
1970 lerde kurulan bu tesis içinde ne yapıldı ile ilgili pekçok Komplo Teorisi üretilmektedir. Amerika’nın gizli masraflarını karşıladığı bilinen bu tesis hala Bir Sır Küpü olarak kalmaktadır ve dünyanın girilmesi yasak olan Ender yerlerinden biridir.

Sentinel Adası

image003

Sentinel Adası bugün Hindistan’a bağlı, Hint okyanusu’nda yer alan içerisinde 200 300 kişinin yaşadığı yerel İlkel bir kabile den oluşan bir adadır.
Bu adayı bu kadar popüler yapan içindeki yerlilerdir. Çünkü bu halk medeniyetle ilişkisini tamamen kesmiş ve kendileri ile iletişime geçmek isteyen medeniyete oldukça düşmanca davranmışlardır. Bu nedenle Hindistan yönetimi adaya gidilmesini kesinlikle yasaklamıştır. Halk bu adada medeniyetten uzak bir biçimde yaşamaktadır.

Sentinel Adası sakinlerinin 60 bin yıl kadar önce Afrika’dan göç edenlerden oluştuğu söylenmektedir. Halk bölgeye yaklaşmak isteyen İngilizler dahil, daha sonradan Hintli yetkililere kadar pek çok kişi düşmanca tavır sergilemiş, Hindistan’ın gönderdiği elçileri öldürüp yedikleri iddia edilmiştir. Ayrıca 2004 deki Tsunami faciasının ardından adalarına gelen helikopterlere ateşli Oklar atmışlardır. Oldukça saldırgan davranışlar sergileyen yerlilere kimse yaklaşmak istememektedir. 
Yanlışlıkla bu bölgede denize vuran gemiler ve balıkçıları öldürdükleri bilinmektedir. En son 2006 da iki balıkçı öldürülmüştür.
Haklarında yamyamlık iddialarında bulunulan, kıyılarına vuran gemilerden Demir silahlar yapıp bu kullandıkları malzemeleri tarım işlerinde kullanılan yerli halk, medeniyetten ve Gözden Uzak bir hayat yaşamakta ve dünyada girilmesi yasak olan Ender yerlerden biridir. Bu nedenle dünyanın en ilginç yerlerinden biri olmuştur.

51. Bölge

image005

51. bölge dünyanın en korunaklı yerlerinden biri olup girilmesi yasak olan Özel bir askeri Tesistir. Amerika’nın Nevada çölünde yer alan bu çok gizli askeri tesis, uzun yıllardır Komplo teorisyenlerini en önemli iddialarını oluşturmuştur. 
51. bölge özellikleri UFO teorilerinin temelini oluşturan bir olaydır. Resmiyette Amerika hükümeti tarafından çok gizli askeri uçuş çalışmaları, düşman gözleme, uçak ve silah üretimi çalışmalarının yapıldığı askeri bir tesis olarak geçse de çoğu kişiye göre bu sadece görünen yüzü olup aslında gerçek çok farklı…

Iddiaya göre 1950 lerde Amerika’ya UFO gemisi düşmüş ve bu gemide çıkarılan 2 adet uzaylı cesedi ve geminin kendisi incelenmek üzere 51 inci bölgedeki askeri tesise getirilmiştir. Burada uzaylıların cesedi üzerinde otopsiler yapılmış ve bu bilgi Amerikan hükümeti tarafından gizlenmektedir.
Uzun yıllardır popüler Tarihin en önemli gizem konusu olan 51 inci bölge, UFO iddialarıyla sürekli gündemi meşgul etmektedir. Bölgeye girişler oldukça sıkı güvenlik önlemleri neticesinde gerçekleştirilmiştir. Ancak pek çok UFO takipçisi bölgeye gizlice girmek için sızmaya çalışmakta ve tesisin etrafında ihlaller gerçekleştirmektedir.

image006

51. bölge çok filme konu olmuş ve otopsi görüntüleri kamuoyunda Yer almıştır. Gerçekliği tartışılan bu konu hala tam olarak aydınlatılabilmiş değildir. Gerçekten uzaylılar var mı burada incelendi mi pek çok soru cevapsız kalmıştır.
Pek çok iddiaya göre Amerika’nın teknolojisinin bu kadar ileri seviyede olması, özellikle Savaş Teknoloji ve Bilim Teknoloji açısından uzaylıların otopsisine göre ve uzay gemisi parçalarından yola çıkarak bu teknolojinin geliştirildiği ve aya roket gönderme ve atmosfer dışına uçuş çalışmaları dahil, askeri silahlar, telefon ve bilgisayar teknolojilerinin 51. bölgedeki gizli çalışmalara dayandığı iddia edilmektedir.
Bir başka İddia ise tam tersi olup oldukça dikkat çekicidir. Bu teoriye göre Aslında 51. Bölge de hiçbir şey yok. Sadece gizli silahlar üretilmeye çalışılıyor. Ayrıca Amerika’ya UFO filanda düşmedi. Amerika’da düşen şeyin 1950 lerde Çok gizli bir uçak olduğu, Amerika’nın bunu dünya gündeminden sakladığı uçağın Aslında test uçuşu tarafının sırasında testi geçemeyerek yerleşim bölgesine düştü ve bunun oldukça sıkı bir şekilde gizlendiği söylenmektedir. Uçak düştükten sonra parçaları toplanarak 51. bölgeye götürüldü. Halk tarafından bu kadar sıkı güvenlik önlemleri alınması neticesinde UFO iddialarının ortaya atılmasının Amerika’nın işine geldiği ve bu nedenle net bir açıklama yapmamayı seçerek olayın bu şekilde davranıp odaklanmasının işine geldiği söylenmektedir. Uçağın dünya gündeminden gizlenmesinin asıl gereği Rusya’yla girişilen Soğuk Savaş ve teknoloji ya da uzay savaşıdır.
Her ne kadar pek çok teori ortaya atılsa da 51. Bölge nin dünyanın en korunaklı yerlerinden biri olduğu gerçeği değişmemektedir. Amerikan başkanının bile özel izinle girebildiği 51. bölgeye girişler kesin olarak yasaktır. İhlal edilen kişiye ölüm emri ve Ateş emri bulunmaktadır. 

Kıyamet Ambarı

image007

Kıyamet ambarı Norveç’in Spitsbergen Adası’nda bulunan buzulların 130 metre altına inşa edilen tohum ambarıdır. 2008 yılından beri faaliyetini sürdürmektedir.
Bu Ambar dünyanın dört bir yanından gelen Yaklaşık 4 milyon tohumun bulunduğu ve küresel nükleer savaş, küresel ısınma, açlık gibi dünyanın yok olması senaryoları üzerine kurulmuş bir tahıl ambarıdır. Oldukça sıkı korunmaktadır.

Girmek Kesinlikle Yasak !
Bu ambarın amacı Çeşitli nedenlerle Dünya üzerinde medeniyet silindiğinde ya da bir Felaketin ardından arta kalan insanların kendilerini bu tohumları kullanarak devamlılıklarını sağlamalarını ve soylarını devam ettirmelerini amaçlamaktadır.
Bu proje aralarında Kanada, Almanya, İsviçre, İngiltere, Amerika, gibi pekçok devlet tarafından desteklenmekte olup, oldukça fazla ödenek ayrılmıştır. Dünyanın en zengin adamı olarak bilinen Bill Gates’de Asya ve Afrika’da üretilen tohumların depoya ulaşımının sağlanmasına katkı sağlamaktadır. Ayrıca birkaç küresel fonda Bu projeye desteklerini sunmaktadır.

Yılan Adası

image008

Girmenin yasak olduğu dünya üzerinde Ender yerlerden biridir Brezilya’daki Yılan Adası. İsmi gerçekten de Yılan Adası olan bu Ada, Brezilya’nın Sao Paulo şehrinin açıklarında yer alır.
Isminden de Anlaşılacağı gibi Ada  tamamen yılanlarla kaplı olup, insan yaşamamaktadır. Bölgede o yöreye özgü  çok zehirli sarı renkte çukur engereği (Bothrops insularis) bulunmaktadır. Brezilya’daki yılan tarafından ölümlerin yüzde 90 nına neden olan bu tür, yılan Adası’nda yaşamaktadır.
Anakaradaki akrabalarına nazaran 5 kat daha zehirli olan bu yılan türü, bütün adayı Kaplamış durumda olup Normal bir insanın adada en fazla 2 gün yaşayabileceği söylenmektedir. Çünkü yapılan araştırmalara göre adada metrekareye 5 yılan düşmektedir.

image009

Yılan Adası Brezilya

Brezilya hükümeti ve Deniz Kuvvetleri tarafından girilmesi yasak olan yerlerden biri olan yılan adası doğal olarak korunaklı bir bölge olmuştur. Bölgeye yanlışlıkla gelen kuş sürülerinin birkaç gün içinde tamamen yılanlar tarafından yendiği söylenmektedir. Ada tamamen ormanlarla kaplı olduğu için yılanlar açısından elverişli bir büyüme ve popülasyon alanına sahiptir.
Dünyanın en ilginç yerlerinden biri olan yılan adası, ürkütücü ve ilginç bir yer olma özelliğini devam ettirmektedir. 

http://www.tarihkomplo.com/search/label/Girilmesi%20Yasak%20Olan%20Yerler?max-results=20

 

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap