714) “İNE DİKOMAS PEDİ TAYYİP” (BİZİM ÇOCUK TAYYİP ERDOĞAN)

Yayin Tarihi 6 Ocak, 2010 
Kategori BASIN-YAYIN

Bizim çocuk Erdoğan

Pontuslar Trabzon’dan seslendi: İne dikomas pedi Tayyip

image0017.jpg

LOZAN Mübadili bir ailenin torunu olup, Atina’da yaşayan ancak “Kendini kalben ve bedenen Maç-ka-Dikkayah” olarak tanımlayan Kostas Alexandridis, “O Erdoğan ine apotin mavrithalassa yafto ine patriotis mas” (Sayın Erdoğan da Karadenizli olduğu için biz onun o bizim hemşehrimiz” diyor.

BİZİM ÇOCUK ERDOĞAN
Karadeniz’den Yunanistan’a göç eden ailelerin çocuk ve torunlarının oluşturduğu “Momoyeroi” grubunun başkanlığını yapan Kostas Alexandridis “Büyüklerimiz, Sayın Başbakan Erdoğan için ‘İne dikomas pedi ‘Bizim çocuk’ der. Çünkü Sayın Başbakan da ve mübadele nedeniyle Anadolu’dan ayrılmak zorunda kalan, ancak buraları hiç unutmayan büyüklerimiz de Karadenizli” diyor.

DEVRİMCİ ERDOĞAN
Erdoğan’ın Mayıs 2009’da Düzce’de yapüğı “Farklı etnik kültürde olanlar ülkemizden kovuldu. Acaba kazandık mı? Bunların üzerinde durarak bir düşünmek lazım” yönündeki sözlerini de hatırlatan Kostas, Başbakan Erdoğan’ı “Epanastatis- Devrimci” olarak nitelendiriyor. Kostas ve arkadaşlan kendilerine “Gülmenin ve eğlenmenin tanrıçası Momo’nun Yoldaşlan” adını veriyor ve “Momo bir Anadolu tanrıçasıdır, Yunanistan’a Anadolu’dan gitmiştir” hatırlatmasını yapıyorlar. Kostas’ın, “Mübadil çocuklarının gözüyle ” Türkiye’nin nasıl göründüğüne yönelik açıklamaları şöyle:

TÜRKİYE’NİN ELÇİLERİYİZ
“Bizler Türkiye’nin Yunanistan’daki ve AB içindeki iyi niyet elçileriyiz. Herhangi bir lobi kuruluşundan çok daha etkiniz. İlk defa 1987 yılında geldim Türkiye’ye. Ardından onlarca sefer daha geldim ve her seferinde onlarca arkadaşımı buraya getirdim. Ve şimdi tümü birer Türk dostu olarak Yunanistan’da Türkiye’nin propagandasını yapıyoruz. Türkiye hükümetinden de hiçbir beklentimiz yok. Tek isteğimiz karşılıklı tüm önyargıların kırılması. Hatta siyasiler aradan çekilse, halklar bu işi çok daha iyi halleder. Örneğin, önceki gelişimde dedemin doğduğu evi buldum. Evde oturan Mehmet Çubuklu bana, ‘Beş çocuğum var, beşinin de kendi evi var. Ben ölünce gel bu evi al. Onlara da vasiyetim’ dedi. Ben ise kendisine ‘Ben buraya bu evi almaya değil, seni görmeye ve bu evin ölmesine izm vermediğin için sana teşekkür etmeye geldim’ karşılığını verdim.
 
Bartholomeos Sümela’ya
Ruhban Okulu ve diğer meseleler mutlaka çözülür. Bu çözüm de hükümetinizin ve Başbakan Erdoğan’ın ilerici devrimci yönü yol gösterici olacak. Bunun en önemli örneği, hükümetinizin yılda bir kere için dahi olsa Sümela Manastin’nda ayin yapılmasına izm vermesi. Ruhban Okulu’nun açılması ve Bartholomeos’un da Sümela Manasün’na ayin için gelebilmesi bundan sonra atilacak en önemli adım olacaktir.” (Hürriyet)

http://www.ensonhaber.com/gundem/248359/bizim-cocuk-erdogan.html 

Paylaş:

Yorumlar

“714) “İNE DİKOMAS PEDİ TAYYİP” (BİZİM ÇOCUK TAYYİP ERDOĞAN)” yazisina 4 Yorum yapilmis

 1. şükrü adatepe yorum tarihi 6 Ocak, 2010 15:07

  peki ya bizim bıraktıklarımıza bunlar sahip çıkmış veya biz oralarda atalarımızın evi vardı diye bilmişizmi bunların gayeleri bellidir parçalamak yok etmek eski düşmandan dost olurmu.kuyruk acıları henüz taze sayılır elbetteki tayyip nasıl dağdan inemeyen pkk lıları indirdiyse bunlarıda memleketimize sokacak peki çanakkalede metre kareye binlerce düşen mermilerin karşısında göğsünü siper etmiş cepheye sırtında aç susuz mühimmat taşımış bacıların ve şehitlerimizin manevi huzuru ne olacak işte bunları hiçe saymak bu dönemdeki zihniyetin eserleridir.biz dışarda minare dikemezken ruhban okulu açmaya kalkışanlar neden türklere ve dinlerine saygı duymuyorlar düşündürücü olanda budur.

 2. Nuriye Özdinçer Karakurt yorum tarihi 6 Ocak, 2010 16:52

  RTE dışarıdan DEVRİMCİ görünüyor demekki..Bu devrimcilik Lozan’a karşı,Atatürk Devrimlerine,Türk milletine karşı..ABD ve AB sadece Devrimci olarak niteliyorsa bunda bir sakatlık var demektir..Bunun adı nedir acaba???

 3. esra ünal yorum tarihi 6 Ocak, 2010 20:32

  devrimci erdogan.evet türkiyede devrime yakın adımları atan erdogan.özaldan sonra gelen tek basbakan.aynı onun yolunu devam ettiren erdogan.özaldan sonra tek sevdigim frekansımın uyustugu tek lider.ikinci özal diyorum.yolun acık olsun.özalın baslattıgı ama bitirmeye ömrünün yettirilmedigi yenilikleri acılımları umarım basarıyla tamamlarsın.yolun acık olsun tayyip erdogan.seni seviyorum.

 4. osman ONUKTAV yorum tarihi 7 Ocak, 2010 16:59

  EVET devrimci dünYada ülkesini,dinini satan tek devrimci lider TAYYİP ERDOĞAN
  Günahım kadar sevmiyorum

Yorum yap