331) ABD’NİN KÜRT PLANI, UYGULAMAYA KONDU!

Yayin Tarihi 27 Aralık, 2008 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

 

ABD’nin Kürt planı, uygulamaya kondu

Evet, başlıkta da söylediğim gibi Amerika ve AB Türkiye’nin parçalanması yolunda ellerindeki tüm kartları açtılar. Artık Türkiye’yi yok etmeyi amaçlayan plan için son adım da atıldı. Açılan kartlar Türkiye’nin elinde avucunda neyi kalmışsa almayı amaçlayan PKK ve Kürt Federasyonunu oluşturma süreci ile ülkemizin parçalanması için ilk aşamada başlamış oldu.


Açılan kartların bir tepki yaratmasını önlemek için önce bir gurup sözde aydına gündemi meşgul edecek Ermenilerden özür kampanyası başlatıldı. Ben ilk imza koyan 200 kişinin adını görünce olayın ardında kimlerin olduğunu anladım. Sanki bu isimler ABD veya AB’nin imzası gibiydi. Gündeme ikinci önemli bir konu sürülerek sahte bir gündem yaratılıp kürt planı perdelenmek istenmişti. 


Planın gerçek ayağı önce zemin yoklama ve Türk kamuoyunun tepkisini ölçmek için dışarıdan eski bir aşiret reisine söyletildi. O aşiret reisi ki bir zamanlar Türkiye tarafından verilen pasaportlarla dünyada dolaşma hakkı alabilmiş kişiydi. O aşiret reisi, kendisi de bir kürt olan Turgut Özal tarafından Cengiz Çandar  aracılığıyla diyalog tesis etmişti. Hoş Çandar bu aracılığının hediyesini daha sonraki yıllarda bol bol aldı almasına ama tarih acaba kendisinden ne olarak söz edecek?


ABD tarafından Irak’ın başına tayin edilen kukla hükümetin tepesine geçirilen kukla Iraklı kürt Cumhurbaşkanı Talabani, Ankara’ya öğüt verdi. “Kürt sorununda çözüm PKK ile değil DTP gibi siyasi bir parti ile yapılacak diyalogla çözülür”  dedi. İyi de DTP dediğiniz parti çok önceden deşifre oldu. PKK terör örgütünün siyasi kanadı değiller mi? Başkanlarını milletvekillerini İmralı’daki haydut tayin etmiyor mu?


Peki, o zaman neden adres DTP olarak gösteriliyor? DTP zaten PKK ise? Gayet basit,  patronumuz ABD ve AB artık zamanın geldiğini PKK ile masaya oturulmasını istiyor. Bu konuda Tayyip Bey ve hükümeti de zaten hazır. Benim beklentilerime göre öncelikle bir geniş af kanunu geçirecekler ve dağdakilerin büyük bir kısmını af ettirecekler. Askerime, subayıma, polisime kurşun sıkanlar ceza almayacak.
Bu arada büyük büyük laflar ediliyor. Teröre bulaşmamış olanlar deniliyor. Sanki tüm PKK’lı teröristleri ve katıldıkları eylemleri biliyorlar. Madem her şeyi bu kadar iyi biliyorsunuz neden her gün bir veya birkaç evladımız yaşamını kaybediyor? Hani şu bize ABD’nin verdiği anında istihbaratlar var ya, sayesinde ölenlerin sayısında elle tutulur bir artış var.  


Abdullah Gül, daha önce bu hesaptan Iraklı aşiret reislerinin ayağına gitmeye hazırdı ama nasıl olduysa oldu, kulağına kar suyu kaçırdılar ve hasta kulağı yüzünden bir yerlere gidemez oldu. Söylüyoruz adamın kulağına bağırmayın yavaş yavaş fısıldayın o anlıyor nasıl olsa.  Şimdilerde gene gitmeye hazır. Kime nereye ve ne amaçla gidecek. Kimin ayağına gidecek? Orada kimlerle ne konuşacak kimse bilmiyor. Zaten AKP geleneğine göre bu tür resmi görüşmelerin tutanakları tutulmaz. Hep kulaktan kulağa oyunu oynanıyor.


Bizim basın ise hâlâ işin cilasında. Neymiş, köşke Kürt TV’nin kameraları girmiş. Yahu Atatürk’ün köşkünde kimlerin oturduğunu, o makama kimlerin getirildiğini unutmuş gibiler.  Maliki’nin elini kolunu sallayarak gelişini unutmuş gene işin magazin yanındalar.
Uyanın beyler uyanın gaflet uykusundan, memleket elden gidiyor. Sizler yabancı futbolcu transferleri için, eller havada oynarken, üzerinde oynadığınız topraklar elinizden alınıyor. Türkiye üzerinde çirkin oyunlar oynanıyor, her zaman olduğu gibi Türkiye ve Türk düşmanlarının da yardımı ve katkısı ile.

Silkinin ve kendinize gelin artık.

SAVAŞ SÜZAL

[email protected]

Paylaş:

Yorumlar

“331) ABD’NİN KÜRT PLANI, UYGULAMAYA KONDU!” yazisina 9 Yorum yapilmis

 1. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 27 Aralık, 2008 03:11

  *İSTE NE GÜZEL GAYET ACIK BİR YAZI!TÜRK ERKEKLERİ..MODEL!
  *FUTBOL DÜNYASINDA, HALKI OYALAYAN..KENDİLERİDE PEK MUTLU GÖRÜNEN!!O COCUKUMSU;( ERKEKLERİN ÜLKE UMURUNDAMI SANIYORUZ?
  *ONLAR HER SARTTA..MUTLU YASIYACAKLAR NASILSA==
  –EH!ARTIK..HERHALDE..BATI..ABD..EU..DEYİPTE DISARIYI SUCLAMAZ KİMSE..
  *H E R K E S Ü L K E S İ N D E N *SORUMLUDUR!
  -BİZDEKİ BEYLERDE BÖYLE..DİGERLERİDE ARKALARINDAN GİDER;(

 2. HALÛK TARCAN yorum tarihi 27 Aralık, 2008 08:28

  Türkler uçurumun kenarına kadar gider ve oradan dönerler…Atalarımzı “bıçak kemiğe dayanınca ” demişler, boşuna değil…
  Sorun bir kıvılcım sorunu.. bir lider ya da bu seviyede bir kişinin sorunları eline alması

  Atatürk “sağ duyu”dan söz etmiştir…Bu milletle neler yapılmaz demişti.

 3. Barış AYKUL yorum tarihi 27 Aralık, 2008 21:05

  Gelişmelerden Kuzey Irakta son tangonun yakın olduğu anlaşılıyor…
  Genelkurmay iletisim daire baskanının Irak yönetiminden PKK konusunda daha çok çaba beklediklerini beyan etmesi tüm kurumlarımızın Amerikanın senaryosunun dümensuyuna girmiş olduğunu açıkça göstermektedir…
  Zira bizler PKK ile Iraka bugün hakim güçlerin aynı tornadan çıkma civatalar oldugunu biliyoruz.PKK ile Irak yönetimini ayrı tutmak ve bu iki gücün çıkarlarının çatışabileceğini ummak ancak cahillere mahsustur.Barzani ve Talabani cezalandırılmadan bölücü terör sorununun Türkiye lehine gelişmesi ve sonuçlandırılması kesinlikle mümkün değildir…

 4. RECEP AYDIN yorum tarihi 27 Aralık, 2008 22:20

  BİDE ŞU ACIDAN BAKALIM HİÇ OLMASSA LANET İNSANLARIN EN AZINDAN İSİM İSİM LİSTELENMİŞ KENDİ ELLERİ İLE BİZ HAİN VEDE TÜRK DÜŞMANLARIYIZ DİYE KENDİLERİNİ ACIK ETTİLER. BİZ
  İSTESEK BÖYLE BİR LİSTE YAPAMAZDIK.ZAMANI GELİNCE……….*****GELECEK.—

 5. MEHMET ŞENTÜRK yorum tarihi 28 Aralık, 2008 16:04

  BU SAVAŞIN ADI ARMAGEDONDUR.TÜRK MİLLETİNİ TARİH SAHNESİNDEN SİLMEYİ AMAÇLAMAKTADIR.BÖYLE BİR TEHDİDİ BASİTE KİMSE ALAMAZ.BÖYLESİNE TEHLİKE DOLUDUR TÜRK MİLLETİ İÇİN.YANİ VARLIK-YOKLUK SAVAŞIMIZ OLACAKTIR.AMA NE YAZIKKİ HEPİMİZ GAFLET VE DELALET İÇİNDEYİZ.İKTİDAR SAHİPLERİDE BİZZAT BU SAVAŞIN İÇİNDEDİRLER VE TÜRK MİLLETİNE KARŞI TARAFTIRLAR.BU SEBEPLE HEP TANRI GERÇEKTEN TÜRK MİLLETİNİ KORUSUN DİYORUZ ARTIK..

 6. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 30 Aralık, 2008 00:45

  Avrupalılarlın, bir türlü bitmeyin Doğu Meselesi, Amerika eliyle uygulanmaya devam ediyor.
  Kürtler bunu istiyor mu?
  Hayır, kürt kardeşim bilir ki, o ancak Türkle birlikte olursa hayat bulabilir.
  Amerika, bizi ayırmayı becerebilir mi>?
  Hayır…
  Yeter ki biz akıllı olalım.
  Amerika önce kendi kuyruğunu kurtarsın.
  Iraktan kaçmak için bahaneler arıyor.
  Ve kaçacak…
  Ya sonra?

 7. Tamer sahin yorum tarihi 30 Aralık, 2008 03:38

  Bizim tarihimiz haritalarla dolu tekmili bir Atlas olur. Tek başımızdan devşirmeleri def edelim yeni bir harita çizer köşesine bir yıldız ekleriz.

 8. esraünal yorum tarihi 30 Aralık, 2008 22:39

  amerika ve avrupa bizim için seneryo yazmazlar.sadece kendilerini düsünürler.kendi cıkarları için seneryo yazarlar.bu acık gercegi tekrarlamaya veya işte abartılı hikaye senaryo yazmaya gerek yok.bizde böyle degilmiyiz.bu cok normal.bunu atın bir kenara.veya işimize gelen ortak cıkar dedikleri seyleri önemseyerek adım atalım.demokrasiyi cogaltarak sorunlarımızı enaza indirgeyelim.bence kürtce tv bunun en güzel örnegidir.muassır medeneyiti hedef alalım.bunun arkasından gidelim.ATATÜRK GİBİ AVRUPAYI BATIYI ÖRNEK ALALIM.ARAP DÜNYASINI DEGİL.HEDEF AVRUPA BİRLİGİ OLMALI.

 9. Tufan yorum tarihi 28 Şubat, 2009 15:28

  Bıçak kemiğe dayanınca demişsiniz.Dayanmadı mı?Artık vatanımız elden gitmiyor biz elden gidiyoruz.Ne zaman farkına varılacak bunun?

Yorum yap