447) MİLLETİN ZEKASIYLA ALAY ETMEK!

Yayin Tarihi 19 Şubat, 2010 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

MİLLETİN ZEKASIYLA  ALAY ETMEK!

image00124.jpg

Herkesin cevabını merak ettiği soru bu: “Son aylarda iyice çıldırmış gibi görünen ve arkası kesilmeyen akıl almaz olayların, kurumların en üst düzey isimlerine yapılan tacizlerin nedeni ne?”.. Yandaş medyaya bakarsanız “demokratikleşiyoruz”… Artık olaylarla iyice uyanan ve kafa karışıklığına rağmen gelişmeleri doğru yorumlayan halka bakarsanız (gelen yüzlerce mektuptan çıkan sonuç): “Herkesi korkutmak, sindirmek için en üst düzey isimler tutuklanıyor. İktidarın istemediği hiçbir kararın alınmaması sağlanıyor”… “Kurumlar tek tek hükümetin kontrolüne alınıyor”… “Kapatma davası açılsın diye özel bir gayret gösteriliyor”… Hepsi çok önemli ama sonuncusuna özellikle dikkat etmek lâzım.

Bülent Arınç’ın “Erken seçim düşünmüyoruz” demesine rağmen Radikal’in Ankara temsilcisi Murat Yetkin’in konuştuğu bir AKP yöneticisi; “Kapatma davası açılırsa kimse bizden boynumuzu Anayasa Mahkemesi giyotinine uzatmamızı beklemesin, halkın mahkemesine gideriz” demiş. Anayasa Mahkemesi’nin olmadığı yerde “demokrasiyle gelen liderlerin nasıl kolayca diktatöre dönüştüğü”nü Hitler örneğinden biliyorlar oysa… Yine de Anayasa Mahkemesi başta olmak üzere yüksek mahkemeleri düşman gibi görmekten vazgeçmiyorlar.

Aslına bakarsanız son gelişmeler gerçekten de yine “AKP acaba kapatılmak mı istiyor” sorusunu akla getiriyor. Acaba “Yargıdaki deprem hesapları altüst etti, erken seçim olabilir” yorumları yanlış mı? Acaba tam aksine asıl hesap AKP’nin kapatılması ve böylece işsizlik ve ekonomiden açılıma, tüm kurumlarla kavgadan haksız tutuklamalara, işçisinden emeklisine halkın sıkıntılarına kadar her konuda ortaya çıkan tepkileri “ordu bizi mağdur etti” ile karşılayamayan iktidarın bir kapatma davası mağduriyeti eşliğinde seçime gitmesi mi?

Attığı adımlar başarıya ulaşırsa zaten kurumlar kontrolüne girecek, ulaşmazsa kapatma davası imdada yetişecek… Mi?

Devlet Bakanı Egemen Bağış 29 Ocak 2010’da Kütahya’da ne demişti; “Eğer AKP’ye kapatma davası açılırsa yüzde 70’le geliriz.”

“Öylesine” mi söylemişti dersiniz, yoksa tam aksine bilinçli olarak söylenmiş bir söz müydü? Görünüşe bakılırsa pek de tesadüf değildi!

*****Yargıya kim müdahale ediyor?

Şimdi, neredeyse tüm yargı kurumları ve mensupları HSYK kararının doğru olduğunu söylerken hükümet üyeleri de, iktidara yakın medya da var güçleriyle “Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) yargıya müdahale etmiştir” tezini savunmaktalar. Kafası karışan vatandaşlar arasında da “Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı’nı suçlayan da mahkeme değil mi? HSYK ona neden karşı çıkıyor” diyenler var.

Dün Ankara’dan arayan ve çok deneyimli bir hukukçu olan Avukat Şevket Çizmeli, Taha Akyol’un da Perşembe günü NTV’de Ruşen Çakır’a “Erzurum savcısının haklı olduğunu, çünkü CMK 251. maddesinde soruşturmanın savcılık eliyle yapılacağının bildirildiğini” söylediğini, Ruşen Çakır hukukçu olmadığı için buna gereken cevabın doğal olarak verilemediğini, böylece hatalı bir açıklamanın gerçek gibi yansıtıldığını, ekranlarda bu tür hatalı açıklamalarla halkın sürekli yanıltıldığını söyledi. Açıklaması ise şöyle:

“Tartışılan konu Erzurum Savcısı’nın soruşturma yapıp yapamayacağı değil -kaldı ki CMK 250. maddesinin son cümlesi buna da yetkili olmadığını gösterir- Erzincan Başsavcısı’nı tutuklamaya kimin yetkili olduğudur. Bunun için Hakimler ve Savcılar Kanunu’nda ‘1’inci sınıf hakim ve yargıçlar için’ hüküm vardır (madde 90):

‘Haklarında son soruşturma açılmasına karar verilenlerden, birinci sınıfa ayrılmış olanlarla, Ağır Ceza Mahkemeleri heyetine dahil bulunan Hakim ve Cumhuriyet Savcıları’nın son soruşturmaları Yargıtay’ın görevli ceza dairesinde görülür.’ Ayrıca yine Hakimler ve Savcılar Kanunu’nun 88. maddesinde ‘Ağır Ceza Mahkemesi’nin görevine giren suçüstü haller dışında, suç işlediği öne sürülen Hakim ve Savcılar yakalanamaz, aranamaz, sorguya çekilemez’ der. Bu suç aylardır soruşturulduğuna, suçüstü söz konusu olmadığına göre gözaltı ve arama kararları kanunsuzdur.”

Bu bilgiler ışığında, Anayasa “savcıların yetkilerini belirleme, görevlendirme, ‘özel yetkili savcı’ yapma işlemini, yetkisini de HSYK’ya verdiğine göre aynı yüksek kurulun; yapılan bir yanlış halinde bu yetkileri alma görevine nasıl itiraz edilebilir, buna nasıl “yargının yargıya müdahalesi” gibi komik bir kulp takılabilir iyice düşünmek lazım. Hele de ülkenin en önde gelen, en deneyimli yargı mensupları uzun süredir “yargı kuşatıldı, yürütmenin baskısı altında” derken, yönlendirilmiş bazı hakim ve savcılarla istenen operasyonların yürütüldüğü açıklanırken daha da iyi düşünmek lazım.

RUHAT MENGİ

[email protected]

Paylaş:

Yorumlar

“447) MİLLETİN ZEKASIYLA ALAY ETMEK!” yazisina 15 Yorum yapilmis

 1. Haydar Okur yorum tarihi 19 Şubat, 2010 16:37

  Biz vatandaş olarak devletin kurumlarını yöneticilerni, görevlilerini hedefe oturtanlar onları diskalifiye ederek yerlerine kendi türedilerini ikamet etmek isteyenlerin çıkardıkları huzursuzluklardan artık gına getirir olduk. Öyleki mkafamız allak bullak oldu..Bıktık, usandık, bam tellerimiz gerilmekten yeter artık, yeter noktasına getirildik.

  Artık şu müslümanım diyenlerden inanın içimde hain bunlardan çıkıyor, alçaklık bunlardan çıkıyor, her türlü melanet ve kirlilikler bunlarda çıkıyor deme durumuna geldim gerilmekten…

  Nurcular, kadiriler, nakşiler, şuncular, buncular nedir bunlar yav.. Bunlarsız müslümanlık müslümanlık olmuyormu… Üç beş cemaatci zibinin eğemenliğine mi teslim olacak inancında samimi olan insanlar…

  Kendi cematine arkalanarak bu ülkenin maddi menvi değerlerine, milletine ve devletine düşmanlık içinde bulunmayan ve sırtlarını Avrupa ülkelerine, ABD ye dayamamış bir cemaat gösterin bana…

  Bu gün cemaatçılık ihanertle eş anlamlı hale getirilmiştir. Hükümetin başının ulemalar dediği hainler bunlar mı Allah aşkına.

  Şu ergenekon uydurmasına bakarsanız bakınız her y siyaaset + Cemaat+ Küresel Güç baskılarının sındirme, eritme ve yoketme oyunlarından başka nedir ki…

  Onlar bu oyunlarını millete yutturduklarını sanıyorlar. Ama yutmuyoruz, yutmayacağız…

  Bir iki söz de TSK nın başına etmek istiyorum. Sayın Genel Kurmay Başkanı belge ve bilgileri ortaya süreriz babından bir söz ettiniz… Bunları bu gün kamuoyuna açıklamayacak da ne zaman açıklayacaksınız. İllaki aramaların, taramaların, iifadeye çağrılmaların kapınıza gelip dayanmasını mı bekliyorsunuz?

  Eğer etliye-sütlüye karışmadan görev sürenizin bitmesini bekliyorsanız ülkede yaşanan bu gerginliklerin yarın karşınıza neleri çıkaracağını kestiremezsiniz… Yapacağınız tek şey elinizdeki bilgi ve belgeleri kamuoyu ile paylaşmanızdır.. Eğer böyle belgeler varsa elinizde.

  Unutmayın ki ülkedeki çekişmeler av ve avcı çekşmesine dönüştü.. Ya avınızı açık alana çeker konduğu bir anda avlarsınız, yada avcı hayvanların sizi bulunduğunuz yerde ham etmesini beklersiniz…

 2. esra ünal yorum tarihi 20 Şubat, 2010 21:24

  evet.halk salak degil. dört savcının görevden alınması acık söylemek gerekirse yargının hukuka müdahalesidir.darbesidir.yargı yargıya darbe yapmıstır.ama buna sessiz kalmıcaz.dur diyecegiz.ve hiçbir darbeye bu halk bir daha asla izin vermicek.ve ses verecek.12 eylülü bir daha yasatmıcak.sonuna kadar son nefesine kadar savaşacak.buna tesebbüs edenler agır bedel ödemek zorunda kalacak.devlet kim.kim kimle savasıyor.hükümet c.baskanlıgı devlet degilmi.demokrasi mücadelesi vermenin adı savasmı.ve bunun adı evet savas.ne ugruna.demokrasi ugruna.ötekiler ne peki.anti demokrasi.bu savasın tarafları demokrasi ve diktatörlüktür.

 3. Aydın Ayoğlu yorum tarihi 22 Şubat, 2010 03:11

  esra hanım, iyi geceler. yazınızı galiba bir süre Samanyolu kanalını izledikten sonra yazmışsınız ve onun etkisi o kadar ağır ve büyükmüş ki ve siz okadar zekimişsiniz ki aynen o kanaldaki söylentileri buraya eklemişsinizdir….. dört savcını görevden almak hukuka mudahele ise o zaman bir alt savcı bir üst savcıyı yarğılaması da hukuka mudahaledir. söylediğiniz gibi halk salak değil ama galiba siz güneş gibi parıllayan gerçkleri görmüyorsunuz. Bu AKP siyasetidir sizin gibi özgürlük susuzlarını aldatıp amaçlarına varmak için kullanıyorlar.

  size ve sizin gibilerini ne diyem ki… yalnız Farsçada bi Ata sözü var ki sanırım size çok yakışacak.
  (( Kör için Güneşi anlatmak su üzeründe yazı yazmaya benzer)) evet sizin giblerine gerçekleri anlatmak o kör gibi ve güneşi anlatmaya benzer…

  Aydın
  Güney Azerbaycan

 4. esra ünal yorum tarihi 22 Şubat, 2010 21:30

  evet ben özgürlük istiyorum.siz bana demokrasi istedigim için istediginiz yaftayı yakıstırabilirsiniz.eger bu düsüncem için akp ci diyorsanız.evet öyleyim kime ne.ben samanyolu kanalını izlemem.ama siz galiba iyi takip etmişsinizki haberiniz var.ama dogrular aynıdır.oyüzden bir kanalı izlemeye gerek yok.siz de demokrasi ve özgürlük istemediginize göre chp lisiniz.böylemidir yani.ve özgürlük istemem için cok sebep var.ve bu gayet güzel birsey bence.ama bunu istemek size göre akp li olmak demek öylemi.siz biraz netlesin bence.beyninizi kullanmayı ögrenin.ezberlerden vazgecin.kendi düsüncelerinize sahip cıkın.chp nin degil.

 5. Aydın Ayoğlu yorum tarihi 25 Şubat, 2010 02:06

  sevgili Krdeşim ESra hanım, sizin yazınızı okudum size iki ayrı yorumda cevap verecem ilk yazımda kendi hakkımda bazı açıklamalarda bulunacam ve ikinci yorumda ise neden bu olayların sonucunu güzel bulmadığım için bazı detaylar anlatacam.
  ilk olarak bu günlerde Yandaş medya lafını sıkça duyuruz AKP bir çok medya ve gazeteyi ele geçirmiş maalesef bunu ben söylemiyorum her Aydın Türk vatandaşı anlıyor.
  kimse sizin özgürlük istediğinizi kınamadı her insan özgür yaşamak arzular ister Türk ister gayrı Türk vb.
  ağzınızdan çıktığı bazı lafları bir demokrasi talebesi olarak size hiç yakıştırmadım. BEYNİNİZİ kullanın lafı sizin nekadar sabırsız ve intikad alınmayan olduğunzu ispatlıyor.
  evet ben samanyolu kanalını izliyorum başka bir çok kanalı da izlerim ama onların etkisi altında kalmıyorum ve yalnız farklı düşünceleri alıp kimin kime bağlı olduğunu anlayıp ve hangisinin Haklı olduğunu tahlil ediyorum…
  benim düçüncelerim CHP, MHP ve AKP değil Kendime aittir çünkü ben Türkiye’de yaşamıyorum yalnız Türkiye’yi kendi Anavatanım gibi sevdeiğim için oradaki olayları takip ediyorum siz ve hiçkimse benim bu sevgimi kınayamaz. ben TÜRKİYE’Yİ KENDİ VATANIM BİLRİM VE ONUN GELECEĞİNİ MERAK EDİYORUM VE HER ZAMAN TEHLİKEYE DÜŞERSE CANIMI BİLE FEDA EDERİM…

 6. Aydın Ayoğlu yorum tarihi 25 Şubat, 2010 02:07

  ikinci yorumum:
  herşeyden önce burada Saygı değer Hocamız Yılmaz beyden bu ortamda bazen aziz yorumcularla tartışma mecburiyetinde kaltığımız için çok özür dilerim, tartışma da değil sadece bilgilendirme desek daha iyi olur bence. neyse tekrar Yılmaz beyden özür dilerim bu yazılardan amacımız yalnız güzel bir sonuçlar almamızı düşünüyorum.

  Sevgili Kardeşim Esra hanım, siz özgürlük istiyorsunuz, herkes istiyor yalnız siz değilsiniz biz de istiyoruz siz de hepimiz istiyoruz ama ilk olarak özgürlüğü tanımamız gerek, ben 25 yaşındayım belki sizden daha genç belki de daha yaşlıyım ama tam gençlik dönemindeyim ben de özgürlük istiyorum ben de demokrasi istiyorum ama ilk olarak demokrasiyi tanımamız gerek.ne olduğu bilinmeyen birşeyin peşinde koşmak insanı bilinmeyen karanlıklara sevk edebilir.. siz yalnız geçmişteki darbeleri duymuş belki de yaşamışsınız bu yüzden birilerin yanlışlarını başkaları da yapabilir diye düşünemez ve ona yakıştıramazsınız.. evet geçmişte bazı darbeler olmuş bazı anti demokratik olaylar yaşanmış ama bu olaylar her zaman böyle olacak olayları kanıtlayamaz. AKP’li olmaya gelelim bakın bu Savcıyı ve 48 Generali ve Orgeneralin tutklanmasından sevinip bunu bir demokratikleşme düşünüyorsunuz BELKİ, peki bunu kim yapıyor? CHP mi Tutukluyor onları MHP mi yoksa AKP mi? neden daha önceki Hükümetler böyle yapmadılar? neden onlar Başsavcı tutuklamadılar? neden Başsavcıyı tutukladılar diye hiç kendinize sordunuz mu? Savcı Cihaner neden tutuklandı? besbelli o cemaatlerler ilgi bazı soruşmatlar başlatmıştır neden mi sorarsanız bunu ben sizden daha iyi biliyorum Ben İran’da (Güney Azerbaycan) yaşıyorum 30 senedir Tarikatçılar, şariatçılar ve bir sürü Din istismarcılar dini kullanarak bu ülkeyi şimdiki zavalli duruma getirdiler onlar yalnız halkın dini ve ahlakı değil kendi amaçlarını düşünüp yaptıkları hep Hükümetim amacları doğrultusundadır. hiç kendinize sordunuz mu neden dünyanın İkinci Gaz ve Petrol kaynağı Olan İran’ın halki böyle sefalette ve yoksulluk içinde yaşıyorlar? ben söylerim Bu hükümet dini kullanarak daha doğrusu dini isitismar ederek kendi çıkarları için halkı kandırdılar ve hâlâ kandırıyorlar, halka diyorlar ki Peygamber efendimiz zorluklarla büyüdü, Zorluklarla yaşadı, yoksuldu dünya malına önem vermezdi falan filan siz de Peygamber efendşmizi kendinize örnek alıp onun gibi yaşayın BU DÜNYA ÖNEMLİ DEĞİL AHİRET İÇİN ÇABALAYIN ve bin tür böyle laflarla halkın kulağını dolduruyorlar ama kendilerine gelince Güzel Villalarrda yaşıyorlar İngilterde Kanari adalarında ve dünyanın en güzel yerlerinde kendilerine ,çocuklarına eşlerine ve akrabalarına Güzel villalar, Araziler, işyerleri,Luks Arabalar vs alıyorlar,, kimin parası ile peki? halkın Petrol ve Gaz parası ile… halk ne düşünüyor peki? buların yüzde sekseni onlara kanıp, Evet doğru diyorsunuz biz peygamber efendimiz gibi yaşamalıyız diye haklarından vazgeçiyorla hatta kendilerinin bu petroldan gazdan hakları olduğunu bile düşünmüyorlar….

  şimdi bu olaylar Türkiye başına da gelebilir çünkü Laik olmayan bir hükümet ve cemaatçı ve tarikatçı bir hükümetlerde böyle şeyler yaşana bilir ve MUTLAKA Yaşanır…

  Siz İran’da yaşamıyorsunuz ve buradaki sıkıntıları çekmiyorsunuz ama ben zorluklar içindeyim burada yaşıyorum bu sıkıntıları ve nedenini de size söyledim yukarda bu yüzden siz böyle acıları denemeyim diye söyliyorum.. yalnız bu yazılardan da benim kafir olduğumu düşünmeyin lütfen ben de sizin gibi Müsülmanım ve dinime ve Müsülman olduğumla gurur duyurum…

  ha bir de ben Türkiye’de yaşamıyorum bu yüzden bana CHP’li olduğumu söylentizi doğru bulmuyorum ve Laik bir Ülke arzuladığım benim CHP’li olduğumu veya falan Partili olduğumu kanıtlayamaz.

  Uzun Uzun yazdım bu gece herkese sabırla okuduğu için teşekkür ederim özellikle Sayın Yılmaz hocamıza ki bu fırsatı bize tanıyor.

  İyi Geceler

  Aydın
  Güney Azerbaycan

 7. esra ünal yorum tarihi 26 Şubat, 2010 22:33

  siz cok önyargılısınız.hukuk adına tabiki tutuklanır.sucları varsa tabiki yargılanır.bunasıl bir anlayıs tarzıdır.bence siz azerbaeycandasınız ama farkındamısınız tam chp yle aynı düsünüyorsunuz.düsünceleriniz birebir örtüsüyor.yani azerbeycanda olup bukadar herseyi sıkı takip ettiginize herseyden haberdar oldugunuza göre chp yide tutabilirsiniz.ve ben bunu yadırgamam.cünkü herkesin tarafı vardır.ve bu normaldir.fakat hukukcuları yargılamak savcıları karalamak bence körükörüne düşünmektir.bütün hakimleri karalamak.neden. bazı kişileri suc işledi diye sorguladıgı için.herkesi yargılayabilir ama askerleri ve bir bassavcıyı yargılayamaz öylemi.neden.onun suc işleme yasaları cigneme hakkımı var sizce.bence yok.ayrıca simdiye kdar gelen iktidarlar neden yargılamadı diye sormak kusura bakmayın ama cok komik.tabiki korku.cünkü bakın türkiyede bunlardan hesap sorulunca neler oluyor.hükümete neler deniyor.öldürme planları yapılıyor.türkiyede yasamadıgınız belli.bunların nekdar zor oldugunu bilmediginizden.bu ugurda ugur mumcu gibi kahramanlar bunun bedelini canıyla ödedi.ferhat sarıkayalar mesleginden ihrac olarak ödedi.bedeller agır.herkes göze alabilirmi.işte son örnek dört savcı görevden alınarak ödedi bu bedeli.evet sizin sitenize suc duyurusuda yapacagım.en yakın zamanda.ayrıca aydın bey bu diktatör site benim yorumumda olmayan boyut kelimesini kendi ekledi.ben kullanmadım.biraz acaip bir site burası haberiniz olsun.ben ögrendim.ve bu siteyi eninde sonunda kapattıracagım.birde word press diye abuk birsey altınada mail adresiniz yanlıs veya bu yorumu daha önce yapmıssınız diye sansür.adında word press demişsiniz.sansüre isim koymusunuz yani.ama siz nasıl milliyetci sitesiniz yahu.enazından ingilizce degilde türkce isim verseydiniz sansürünüzün adına.yayınlamadıgınız halde neden yazıyorum bunları biliyormusunuz.okudugunuzu bildigim için.aptallıgınıza güldügüm için.iyi eglendiriyorsunuz beni.

 8. Yılmaz Karahan yorum tarihi 27 Şubat, 2010 00:32

  SAYIN ÜNAL,
  BU SİTE’DE YAZILACAK OLAN YORUMLARDA;
  1) AHLAKİ DEĞERLERİN İSTİSMARI SÖZ KONUSU İSE,
  2) KİŞİLERE HAKARET YAPILIYORSA,
  YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ…
  AYRICA ŞUNU ÖNEMLE BELİRTMEK İSTERİM:
  SİTEMİZDE ÜYELİK KAYDI OLMADIĞI GİBİ, TÜM VATANDAŞLARIMIZIN YARARLANMASINA AÇIK VE BİLGİSİNE SUNULMUŞTUR.
  BU SİTEYE GİRMEK HUSUSUNDA KİMSENİN BİR MECBURİYETİ YOKTUR.
  SİZ YAZDIĞINIZ YORUMLARDA SÜREKLİ BİR KAVGA ARAYIŞI İÇİNDE OLUP HAKARET YAPMAYA MEYİLLİSİNİZ. BU SAYFAYA YAZDIĞINIZ BU YORUMUNUZDA SİZİN NİYETİNİZİN AÇIK BİR DELİLİDİR.
  SİZ MİLLİYETÇİLİK ANLAYIŞIMIZI SORGULAMA GİBİ BİR CEHALETE DÜŞECEK KADAR, BİZE UYGUN GÖRDÜĞÜNÜZ “APTALLIK” KELİMESİNE TAM BİR ÖRNEKSİNİZ.
  LÜTFEN BUNDAN SONRA SİTEMİZDE YORUM YAZMAYIN. ZİRA YAYINLANMAYACAKTIR. ŞU ANA KADAR YAZDIĞINIZ VE YAYINLANAN ONLARCA YORUMLARINIZ SİTEMİZDE KALACAKTIR. EĞER BU YORUMLARIN KALDIRILMASINI İSTİYORSANIZ, YORUMLARINIZA YAPILAN CEVAPLARLA BİRLİKTE SİLİNECEKTİR.

 9. esra ünal yorum tarihi 27 Şubat, 2010 22:08

  kim benmi kavgacıyım.siz sürekli burda negatif yorummlar yaparken hiç pozitif olay olmuyormus türkiye satılıyormus türkiye bitmiş gibi gösterirken komplo teorileri yaparken ama hiç pozitif komplo teorisi yapmazken.ben kavgacıyım öylemi.iki askerin kıyafetleri hakkında bile yorum yaparken ben kavgacıyım öylemi.bence dönüp kendinize tekrar bir düsünün.kim kavgacı acaba diye.hiçbir yorumumu silmenizi kesinlikle istemiyorum.oynama yapmadan bırakın.aslına dokunmadan.yorum yapmasamda zaman zaman kontrol edecegim.degiştiriyorsunuz yada siliyorsunuzya.

 10. Nilüfer Karakelle yorum tarihi 28 Şubat, 2010 07:26

  SAYIN ESRÂ ÜNAL;

  YORUMLARINIZI UZUN SÜREDİR İBRET VE ŞAŞKINLIKLA İZLİYORUM.HİÇ ALIŞKANLIĞIM OLMADIĞI HALDE CEVAP YAZMAK İHTİYÂCI HÂSIL OLDU.
  SÂDECE BU DEĞİL,DİĞER BİRÇOK YAZIYA YAPTIĞINIZ YORUMLARDA DA AGRESİF HÂLİNİZLE DİKKAT ÇEKİYORSUNUZ.
  AMACINIZ BU İSE,KENDİ ADIMA BAŞARDIĞINIZI SÖYLEYEBİLİRİM.

  BAKINIZ;BU SİTE,SİZİN DE GÂYET İYİ BİLDİĞİNİZ ÜZERE,HER TÜRLÜ FİKRE SÂHİP KİŞİLERİN YORUMLARINA AÇIK,SİYÂSÎ TEMÂYÜL FARKI GÖZETMEKSİZİN,KİŞİLERİN DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNE SAYGI DUYARAK YAYIN HAYATINI İDÂME ETTİRMEKTEDİR.AMACI; ”TÜRK KÜLTÜRÜ VE TÜRKLÜK BİLİNCİ”Nİ GELİŞTİRİP YERLEŞTİRMEKTİR.AKSİ İDDİA EDİLEMEZ..!
  GELELİM SADEDE;
  SİTEYİ VE DOLAYISIYLA SAYIN HOCAMIZI DİKTATÖRLÜKLE İTHÂM EDİYORSUNUZ.NEDENSE ONBİNLERCE MÜDÂVİMDEN SÂDECE SİZ BU FİKRE SÂHİPSİNİZ.BU KADAR ŞİKÂYETİNİZ OLDUĞU HALDE,NE HİKMETSE HÂLÂ İZLEYİP YORUM YAPMAKTAN KENDİNİZİ ALAMIYORSUNUZ.

  HAKÂRET İÇERİKLİ YORUMLARINIZI DAHÎ YAYINLAMAK İNCELİĞİNİ GÖSTEREN SAYIN HOCAMIZI,YAZDIKLARINIZA
  EKLEME YAPMAK SÛRETİYLE MÜDAHALE ETMEKLE SUÇLAMAK CESÂRETİNİ NEREDEN ALIYORSUNUZ?

  ”ACAİP”OLARAK NİTELENDİRDİĞİNİZ BU SİTENİN VE SÂHİBİNİN-VE TABİ Kİ OKUYUCULARININ DA-MİLLİYETÇİLİĞİNİ SORGULAMAK HİÇ KİMSENİN HADDİ OLAMAZ!BU TAVRINIZLA KİŞİLERİ YORUMLARINDA SEVİYE DÜŞÜKLÜĞÜNE SEVK ETME ÇABANIZI ANLIYORUM ANCAK;NÂFİLE…ÇÜNKÜ…

  BU SİTENİN SÂHİBİ ” BEN TÜRKÜM” DİYENLERDİR…

  YAZININ BAŞLIĞIYLA UYUM SAĞLAMAK İÇİN ”APTAL” KELİMESİNİ KULLANDINIZ SANIRIM.ZÎRÂ;BU SİTEDE APTALLARA YER DE,TAHAMMÜL DE YOKTUR.BU BÖYLE BİLİNE…

  HER NE KADAR GÖRÜNTÜ VE İFÂDE KİRLİLİĞİNE YOL AÇSA DA,BELİRTTİĞİNİZİN AKSİNE,YORUMLARINIZI OKURKEN GÜLÜP EĞLENEN SÂYENİZDE BİZLER OLUYORUZ…HİÇ YADIRGAMADAN…

  HER İNSAN FİKRİNCE ÂMEL EDER…

  “USLUPU LİSAN, AYNİYLE İNSAN”

 11. mustafa yıldırım yorum tarihi 28 Şubat, 2010 13:26

  selamınaleyküm : kafasını sokdu kumdan çıkartmayan insan olanları göremez ama boşda kalankısmıla her şeyin guzel oldunu bu olanlarında demorkasi adına yaplıdını sana bilir evt türkiyede guzel şeyler oluyor ama kime ihtap ediyor guzel şeyler onu görmeden fikir sahibi olmadan savunmak körlukdur önce bi bak bu ülkede açlık yolsuzluk sefalet işsizlik diz boyu sanırım bazı arkadaşlar ABD yaşıyor 10.000 dönum arazili vilyalardan bakdın zaman görduklerile TÜRKİYENİN guzel yönetildini sanmaları gayet dogal siz hiç kömur dagıtılan yerde bulundunuzmu gördunuzmu bu kadar insanın sefaletini beynmedi,kleri dsp mhp anap kulaamisyon dönemiden bu ülkede sosyal yardımlaşmadan yardım alan sayısı 250 bin kişidi 2008 sosyal yardımlşama genel müd. resmi açılkalması bu ver peki 2008 yılında ne kadardı 1.850 bin kiş evt türkiye çok guzel idare ediliyor AMA ASLA İYİ YÖNETİLMİYOR

 12. Zerrin TAYFUR yorum tarihi 28 Şubat, 2010 14:36

  ARKADAŞLAR BU TARTIŞMAYI ŞAŞKINLIKLA İZLİYORUM KİM
  BU DENSİZ DENGESİZ KİŞİ CHP DİYE TUTTURMUŞ BÖYLE
  BİR DÜŞMANLIK OLAMAZ CHP İKTİDAR DEĞİL VATANINA MİLLETİNE HAİNLİK YAPMADI HİÇ BİR ZAMAN KİMLERİN YAPTIĞI ORTADA YILMAZ BEYİ SUÇLUYOR BEN BİR CHP LİYİM VE BENİ SAYFASINA SİTESİNE ALIP YAZILARIMI YORUMLARIMI ÖZGÜR BİR BİÇİMDE İFADE ETMEME İZİN
  VERMİŞ BİR İNSAN BU KİŞİNİN PRAVAKASYONCU OLDUĞU
  BELLİ BİRDE ŞİKAYET EDECEĞİM DİYOR SÜNNETÇİ KORKUSU VERİYOR BİLDİĞİN YERE GİT MECLİSE KADAR YOLUN VAR GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ HER ŞEY ORTADA
  GİZLİ SAKLI DEĞİL SİZLERİN YAPMAK İSTEDİĞİDE
  AŞİKAR SİZİN ANLAYIŞ YETENEĞİNİZ ZEKANIZ YETERLİ DEĞİLSE BİZ NE YAPALIM SİZİN GİBİ DÜŞÜNENLERİN YÜZÜNDEN BU ÜLKE BU HALDE MAAŞAMI BAĞLADILAR SİZİ
  KILIÇ KALKAN KUŞANMIŞ SAVUNUYORSUNUZ CÜRMÜNÜZ KADAR YER YAKARSINIZ .YILMAZ BEY RİCA EDİYORUM
  BÖYLE İNSANLARI SİTEDEN ÇIKARINIZ LÜTFEN SAYGILAR..

 13. mehmet şentürk yorum tarihi 28 Şubat, 2010 18:09

  BU PLATFORMDA VATANINA MİLLETİNE TÜRKİYE CUMHURİYETİNE ÜLKENİN BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜNE İNANAN HERKES YORUM YAPABİLİR.AMA KİMSE KİMSEYE HAKARET EDEMEZ VE SAYGILI OLMAK ZORUNDADIR.ESRA HANIM HEM KEL HEM FODUL DURUMUNDADIR.SİTEYİ BEĞENMİYORSAN ÇEKİL GİT KARDEŞİM.SİZİN SAÇMA YORUMLARINIZI VE AKILCI OLMAYAN YORUMLARINIZI OKUMAK ZORUNDA DEĞİLİZ.AKILA VE MANTIĞA UYGUN BİR ŞEYLER YAZINDA BİZDE OKUYALIM.TÜRKİYE GÜNCELİNDEN Bİ HABERSİNİZ ONU SÖYLEYEYİM.

 14. asena dila yorum tarihi 1 Mart, 2010 02:58

  SELAMLAR SAYIN YILMAZ KARAHAN.TÜM YORUMLARI OKUDUMDA SİZİ TEBRİK EDİYORUM.TAHRİKLERE KAPILMADIĞINIZ İÇİN.ESRA HNM BAYA UĞRAŞMIŞ.DİĞER ARKADAŞLARINDA YORUMLARINI OKUDUM.AMA BOŞUNA YORMUŞ HERKES KENDİNİ.ÇÜNKÜ HERKESİN ZEKASI ÖLÇÜSÜNDE CEVAP VERİLMELİ.SİZLERİN CEVAPLARI BAYANIN ZEKASININ ÇOK ÇOK ÜSTÜNDE MAALESEF.BEN KENDİSİNE ONUN DÜZEYİNE İNİP ANLATMAYA ÇALIŞACAĞIM.BEN HİÇBİR PARTİ MENSUBU DEĞİLİM.YANLIZCA TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞIYIM.VE TÜRKÜM.ATATÜRKÜN KURDUĞU CUMHURİYETTE NE GİBİ EKSİKLİK VARKİ SİZ HALA ÖZGÜRLÜK VE DEMOKRASİ DİYORSUNUZ.EVET ASLINDA DEMOKRASİ YOK O KONUDA HAKLISINIZ.İLİĞİME KADAR VERGİ VERİYORUM, ELEKTRİK , SU PARASI.10 TANE ÇOCUĞUM YOKKİ YARDIM ALAYIM.BELKİ DAĞDAN İNSEYDİM BUNLARIN HEPSİ BANA BEDAVA OLACAKTİ DEĞİLMİ?YADA ATATÜRKE HAKARET ETSEYDİM BAŞTACI.NE DERSİNİZ.HATTA ALTIMDADA JİPP FALAN OLURDU.EVET SUÇLUYUM.ÇÜNKÜ TÜM YAPILANLARA KARŞI HALA’ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE’ DİYORUM.O YÜZDEN SİZİN SAVUNDUĞUNUZ ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİNDE BENNN ÖZGÜR DEĞİLİM.NAMUSUMU KORUYAN TSK SANIK KONUMUNDA OLDUĞU VE BEN ONLARI SAVUNDUĞUM İÇİN SUÇLUYUM VE ÖZGÜR DEĞİLİM.ÜLKEMİ BÖLMEYE ÇALIŞANLARI YARGILAMAYAN ŞAHSİYETLER ORDUMU SANIK GÖSTERDİĞİ İÇİN ÖZGÜR DEĞİLİM.

  SİZ BU YAPILANLARI SAVUNUYORSANIZ EĞER SİZE ATANIN SÖZÜYLE KARŞILIK VERECEĞİM.TANIYORSUNUZ DEĞİL Mİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü HANİ T.C KURDU.
  Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
  BURAYA KADAR ATANIN BAHSETTİĞİ DURUM TAM ŞU AN İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ DURUM.BU KADAR GÜZEL ANLATILABİLİR ANCAK.NASILMI KURTULURUZ BU DURUMDAN.ONUDA SÖYLEMİŞ.SİZLERE RAĞMEN

  Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

  EVET TÜM BU OYUNLARDAN BİZLER ONUN İZİNDEN GİDEREK BU OYUNU BOZACAĞIZ.BEN NE KADAR ANLATSAMDA GÖZÜNÜZEDE SOKSAM MAALESEF ANLAMAYACAKSINIZ.ZEKA MESELESİ.BİRDE SEVGİ MESELESİ.VATAN SEVGİSİ.DUYDUNUZ MU HİÇ.O YÜZDEN ANLAYAMAZSINIZ .
  BU FIRSATI VERDİĞİNİZ İÇİN TŞK EDERİM SAYIN KARAHAN.SELAMLAR.
  (ESRA HNM ÇOK İLMİ BİR YAZI OLMADI SEVİYENİZE İNMEYE ÇALIŞTIM İNŞALLAH BECEREBİLMİŞİMDİR)

 15. Münür Tuzla yorum tarihi 1 Mart, 2010 21:31

  Başardık dünyaya rağmen üzerimize gelen dünyaya karşı üç kıtaya hakim olan bir cıhan imparatorluğunu avrupanın dayatma değişim sürecine uyarak çökertip batırmayı başardık
  üç kıtadan çekilerek misaki milli sınırları 814 bin kilometre kareyi bulan,son yıllarda yapılan yüzde 26 toprak satışı gerçekleştirilen, özgürce yaşayabileceğimiz kendimize ait milleti bayrağı ordusu yargısı tam teşekküllü yeni bir dünya devleti tc devletini 10 milyon nufus ile m.kemal atatürk önderliğinde dünyaya karşı kurtuluş savaşını vererek başardık,
  bu devlet içinde yer altı,yer üstü kaynakları hiç kullanılmadan bu güne geldik
  M.Kemal Atatürkün vefatından sonra içi boşaltılan cumhuriyet yasalarına rağmen türk milletinin duyarlılığı ile bu güne geldik
  8 yıl öncesine kadar iç dış borcu 230 milyar dolar iken bu gün 550 elli milyar dolar borca, misaki milli sınırları içinde 756 adet stratejik noktadaki kamuya ait milli servet
  özelleştirme safsatası adı altında kurtuluş savaşını verdiğimiz devletlerin eline geçmiştir
  avrupada özelleştirme usulu:aktif gelir getiren kurum ve kuruluşlar satılamaz,
  zarar eden kamu kuruluşları yeniden ekonomiye kazandırmak için özelleştirme kapsamına alınır
  ihaleye katılacaklarda aranan şartlar
  iyi bir ticari sicil peşin ödeme
  o devletin birinci dereceden vatandaşı olacak
  aldığı malı kesinlikle 40 yıl süre ile kimseye satamayacak
  örneğin 300 milyon dolara aldığı kamu malına yüzde elli oranında
  ek yatırım yapacak çalışan sayısını yüzde elli oranında artıracak*vb
  bizde yapıldığı gibi
  gecede tekel örneğinde olduğu gibi 290 milyon dolara satılıp parası tahsil edilmeden 3 katına satılmayacak bir gecede dolar milyarderi babalar ve oğullar
  dolar milyarderi yapılmayacak
  vatandaş pazarın dağılımından sonra kalan atık işe yaramaz pazar malzemesi ni
  toplayarak eve ekmek götürme zorunda bırakılmayacak
  üstelik bunlar vergide ödemeyecek
  tevrat,zebur incil örneğinde olduğu gibi yapılan yozlaştırma hareketi

  ılımlı islam dinler arası diyaloğ medeniyetler ittifakı adı altında
  islama yapılacak
  aklı selim olduğunu iddaa eden bir takım çevreler
  buna çanak tutacak destek verecek
  başarıdan dindarlıktan bahsedecek
  insaf
  bu ancak aklı karışmış şap ile şekeri ayıramayan,akıl ve mantığı uyuşmayan insanlara mahsus düşünce tarzır
  kendi milli politikası olmayan milletler başka milletlerin kölesi olurlar
  evet başardık
  avrupa birliği uyum yasaları işgal planı olup türk milletine biçilen kefendir
  ingiltere ve almanya fransa öreneğindeki olduğu gibi,
  kendi doğrularını kabul ettirmeyen bir devletin avrupaya ortaklığı
  eli silahlı birinin elindeki silahı bırakıp düşmanına teslim olmasından farkı yoktur
  insanları kavram kargaşasına düşürerek
  dünyanın sayılı bir ülkesini
  bitirme aşamasına getirdik
  helal olsun bize çok başarılı ve öylesine kültürlü insanlar topluluğuyuzki
  kendi kılıcımızla kendimizi kestirme noktasına geldik,
  bunca şeye başarı demek diyene helal olsun,bu insanın zekası ile alay etmek değilde nedir
  vatana millete hayırlı olsun.vb

Yorum yap