732) TÜRKİYE BÖLÜNDÜ MÜ? TEST KİTABINDA HARİTA İHANETİ!

Yayin Tarihi 13 Şubat, 2010 
Kategori BASIN-YAYIN

Ders kitabında harita rezaleti

image00117.jpg

Konya’da özel bir yayıncı kuruluş tarafından hazırlanan ve ilköğretim öğrencilerinin kullanımına sunduğu ‘İlköğretim 4’üncü Sınıf Tema-Test’ adlı soru kitapcığında Türkiye’nin Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi Kürdistan olarak gösterildi.

TÜBİGEM (Test Üretim ve Bilgi Geliştirme Merkezi) Yayın Grubu tarafından hazırlanan kitabın 118’inci sayfasında ‘Şehirlerin, bölgelerin, ülkelerin sınırlarını gösteren haritalara ne ad verilir?’ sorusu yer verildi. Cevap seçeneklerinde harita şekillerinin isimleri yer alırken, sorunun hemen yanındaki resimde verilen haritada, Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi ‘Kürdistan’ olarak gösterildi. Konya Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin “Herhangi bir kasıt olup olmadığı inceleme ile belirlenecek” dedi. TÜBİGEM Yayın Grubu Yetkililerinden Akın Yüksel de açıklama yaparak, “Türk milletinden özür dileriz” dedi.

Taner ORAL / DHA

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/13776437.asp?gid=229

image0025.jpg

Paylaş:

Yorumlar

“732) TÜRKİYE BÖLÜNDÜ MÜ? TEST KİTABINDA HARİTA İHANETİ!” yazisina 5 Yorum yapilmis

 1. ŞÜKRÜ ADATEPE yorum tarihi 13 Şubat, 2010 04:10

  <p>HAYIRLI GECELER HOCAM.DENECEK TEK KELİME VAR BUNLARIN TOPU ŞEREFSİZ. ADAMLAR DAĞDAN İNDİRTTİKLERİ PİÇLERE HALA KARDEŞİMİZ DİYORLAR DAHA DENECEK SÖZ BULAMIYORUM.RESMEN MEMLEKETİ ESKİ TARİHTE OLDUĞU GİBİ İÇTEN YIKMAYA KARAR VERMİŞ ADİLER.MİLLETİ DİNİNDENDE SOĞUTTULAR VALLA VATAN BAYRAK BUNLAR İÇİN PAZARDA YUMURTA SATMAK GİBİ BİRŞEY HALİNİ ALMIŞ.</p>

 2. Aydın Ayoğlu yorum tarihi 13 Şubat, 2010 12:07

  yazıklar olsun yazıklar olsun bu ülkeyi kürtlere teslmim edenlere kendini şerefini vatanını satanlara yazıklar olsun. artık PKK’lilar nasıl savaşmayı öğrendiler evet Türk devletinin bütün kurumlarına sızdılar ve alçakca amaclarına doğru yürümeye başladılar yazıklar olsun bee. ne zamandan beri bu Kürtler böyle yüz açtılar? AKP iktidara geldikten sonra… bu gün resmi kitaplarda ve özellikle çocukların kullandığı kitaplarda Doğu Anadoluyu Kürdistan yazıp 10 sene bundan sonra ne olcaka? besbelli on sene sonra da mahkemeler yargıçlar silahlı kuvvetlere sızarak daha neler yapacaklarını tahmin edebiliriz….

  bunların hepsinin soyu bozuk hepsi şerefsiz hepsi soysuz namussuzlar… Allah kahretsin bu İTleri onları besliyip böyle cesaret verenlere yazıklar olsun.

  UYAN TÜRK OĞLU VATAN ELDEN GİDİYOR:::

  Aydın
  Güney Azerbaycan

 3. ismail civici yorum tarihi 13 Şubat, 2010 13:50

  S A. KASIT VARMI YOKMU ARASTIRILACAKMIS ULAN BEN O HARITAYI BASANINDA, BÖYLE MILLI EGITIM BAKANININDA, MILLI EGITIM MUDURUNDE…. ULAN SEREFSIZ GAVATLAR HARITA ÖYLE CIZILMEZ BIZ BI HARITA CIZERSEK BASMAYA KAGIT BULAMASSINIZ;

 4. perle yorum tarihi 13 Şubat, 2010 15:44

  *BU HARİTANIN FARKLI VERSİYONU ADI BELLİ!!ÜLKE VEDE ÜLKELERCE!UZUUUUN YILLARDIR ZATEN TÜM DÜNYADA YAYINLANIYORDU.SANIRIM HERKES BİLİYORDU BUNU.
  *YILLAR ÖNCE SİMDİ VEFAT ETMİS KOMUTANIMIZ BU PLANLARI VE HARİTAYI TV.DE ACIKLAMISTI.
  *DOLAYISIYLA BİLİNEN BİRSEYDİ.SİMDİ DERS KİTABINDA OLMASIDA KİMSENİN TEPKİ*GÖSTERMEMESİ SONUCUDUR.
  -EH!HERKES KEYFİNDE!
  YALANMI?
  KİMİ ENTERESE EDİYOR BU DURUMLAR?
  ÜSTELİKDE ESKİDEN MİLLİYETCİYİZ DEYİP!TOPLUMU HARACA KESENLER SİMDİ akepe denen PARTİ-VAKIF?ULUSLARARASI KURULUSDA İKEN–
  YANİ?GERİYE TEK ULUSALCILAR KALIP DA ONLARDA İCERİYE ALINMIS GÖZÜKTÜGÜNE GÖRE?!
  *BU DEMEKTİRKİ,COKTAAANN İSGAL ALTINDA BULUNAN ÜLKE ARTIK,SADECE YAKINDA?ADI DEGİSTİRİLECEK ÜLKE KONUMUNA GECECEKTİR GİBİ GÖZÜKÜYOR!
  *EH!ZATEN TÜRKDE KALMADIGINA GÖRE..cünkü olsa bunca olayda YAN GELİP YATMAZLARDI!özellikle son 30 ila 15 SENEDİR!
  *lafla PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMÜYOR!
  DEMEKKİ,SORUN ÜLKEDE TÜRK KALMAYISINDA.
  HAYIRLISI DOSTLAR..
  –BASBKN SÖZLERİNİ İYİ HATIRLAYINIZ!o bos konusmuyor!
  BELLİKİ BİR BASKI ALTINDA!

  size hos günlerle dolu UZUUNNN ÖMÜRLER.
  –ZATEN BAKARMISINIZ VATANA!BİRDE EU*DA YASAYAN İNSANLARIN YASAM SEKİLLERİNE!
  *NASILDA DAGLAR KADAR FARK VAR DEGİLMİ!
  –KEYİFLİ İNSANLAR ÜLKESİ NEDE OLSA..KİMSENİN ALDIRMADIGI NASILDA BELLİ OLUYOR!niyemi?
  -BAKIN BAKALIMI ÜLKE NE ZAMANDIR BU HALDE?
  DİNLE MİLLİYETLE ORTALIGI AVUTANLAR!
  NERDESİNİZ?gecmisden günümüze:(

 5. Ötüken55 yorum tarihi 5 Mart, 2010 04:50

  BU HARİTAYI BASAN SAYGISIZ,SOSYUZ MİLLİYETSİZ HAYSİYET FUKARASI HERİFLER.SİZLERE ANCAK BU KELİMELER İLE CEVAP VERMEK İSTİYORUM.UYAN EY MİLLETİM BAYRAKSIZDA AR OLMAZ SUSAR İSE YİĞİTLER BU VATAN BİZE YAR OLMAZ.ATALARIMIZ BU VATANI KURARKEN BEDEL ÖDEMİŞLER TARİHİMİZİ YAZMIŞLARDIR.EĞER TÜRK TARİHİ DEĞİŞTİRİLECEKSE BUNU YİNE TÜRKLER DEĞİŞTİRİR.DEĞİŞTİRMEK İSTEYENLER BEDEL ÖDER.ÇÜNKİ BİZ BEDEL ÖDEMEYE HER ZAMAN HAZIRIZ.YA TÜRKE İTAAT EDECEKLER,YADA DEF OLUP GİDECEKLER.

Yorum yap