254) DEKOLTE GİYENE TECAVÜZ EDERLER!

Yayin Tarihi 16 Şubat, 2011 
Kategori SOSYAL

 

“Dekolte giyene tecavüz ederler”

image00119.jpg

Selçuk Üniversitesi İlahiyat Bölüm Başkanı Prof. Orhan Çeker’den çok tartışma yaratacak inanılmaz açıklama!

 

AK Partili milletvekilleri tarafından TBMM’ye sunulan ve “hadım yasası” olarak nitelendirilen “cinsel saldırı suçu ile çocuklara ve reşit olmayana tecavüzden yargılananların hadım edilmesini” öngören tasarıya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker’den tartışılacak bir yorum geldi. Her ülkede olduğu gibi Türk toplumunda da tacizcilerin olduğunu belirten ve sorunun çözümü için köküne inilmesi gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Orhan Çeker, şunları söyledi:

‘SORUNUN ODAĞI KADIN’
“Sorunun odağında kim var? Kadın var. Kardeşim sen dekolte giyinirsen bu tür çirkinliklerle karşılaşman sürpriz olmayacaktır. Tahrik ettikten sonra sonucundan şikâyet etmen makul değildir. Bu konuda suçu işleyenleri savunduğum anlaşılmasın. Elbette işlenen suç son derece iğrençtir. Lakin bu suçun işlenmesinde dekolte ve tahrik edici kıyafetler giyinen kadının da etkisi küçümsenmeyecek kadar büyüktür. Bu konuda tabii ki erkek suçludur, ama kadının da suçu göz ardı edilirse meseleyi çözümde yanlış adım atmış oluruz. Bu olayda her iki taraf da suçludur.”

Prof. Çeker, “Öncelikle belirtmeliyim ki dinimizde böyle bir ceza yok. Bu, siyasi otoritenin kararı ile uygulanan bir ceza yöntemidir” dedi.

‘DİN EĞİTİMİ ÖNERİSİ’
Konunun çözüme kavuşturulması için detaylı bir çalışma yapılması gerektiğini söyleyen Çeker, şöyle devam etti:
“Başta toplumun acilen yaygın bir din eğitimine tabii tutulması gerekir. Ardından bu tür suçları özendirici yayınlara yasak getirilmelidir. Yayınlanan dizilerde tecavüz sahnesinin dakikalarca gösterildiği, toplumsal ahlakın yok edildiği durumlar var. Bu tür dizilerin asla toplumla buluşturulmaması gerekir.”

Zafer SAMANCI / KONYA (AHT)

http://www.haberturk.com/polemik/haber/601444-dekolte-giyene-tecavuz-ederler

Paylaş:

Yorumlar

“254) DEKOLTE GİYENE TECAVÜZ EDERLER!” yazisina 4 Yorum yapilmis

 1. bu nasıl insan yorum tarihi 16 Şubat, 2011 16:01

  deliye denilecek birşeyimiz kalmadı artık

 2. söhret kücükay yorum tarihi 16 Şubat, 2011 21:38

  Cocuklar dami ayni kategoride? ne kadar igrenc olabiliyor bu yobazlar.

 3. celal tanikakar yorum tarihi 18 Şubat, 2011 19:27

  nedemek lazim bu herife insalah kizi karisi cocuklari dekolte giyer ve normal buldugu sey olur !!aminnnnnnnnnnn

 4. alitn yorum tarihi 26 Şubat, 2011 17:21

  Tabi bu kişiler yobaz minietekli olmadık zamanda gögüsü dışarı fırlayanlar cinsel organları şipşaklara yakalananlar arabada firikik verenler normal gelişmiş insanlar tabicanım öyle öyle. İşte ab nin abd nin türklere aşıladıgı şey. Bu kafalarla bu ülkede bir 2. istiklal harbi olmaz kimse gidipde kimsenin mini etekli bichi için canını feda etmez. Siz ecnebinin yolundan yürüyeceginize doğruyu yanlısı kimliginizde yazan dini islam ı iyice okuyun. Sonra dırdır edin.

Yorum yap