220) DÜNYANIN EN TEMBEL MİLLETİ

Yayin Tarihi 18 Şubat, 2010 
Kategori SOSYAL

 

DÜNYANIN EN TEMBEL MİLLETİ

image00123.jpg

2009 yılı istatistiklerine bakılarak, Dünyanın en “tembel” ülkeleri belirlendi. Listede Türkiye kaçıncı dersiniz?

Amerikan haber sitesi Daily Beast, bir araştırma yazısı yayımlayarak dünyanın en tembel ülkelerini seçti.

AB VE BM’DEN FAYDALANILDI
Değerlendirme 4 ayrı kategori üzerinden üzerinden yapıldı. Buna göre günlük alınan kalori ortalaması, günlük ortalama televiyon izleme süresi, spor yapma süresi ve internet kullanma süresi temel kriterler olarak belirlendi. Bu kriterlerle ilgili temel bilgiler ise Birleşmiş Milletler ve Avrupa Briliğine bağlı kurumlardan edinildi.

Tüm bunlar gözönüne alındığında ABD en fazla yemek yenilen en çok televizyon karşısında vakit geçirilen ülke olarak 1 numaraya oturdu ve dünyanın en tembel ülkesi seçildi. ABD’yi sırasıyla Kanada ve Belçika takip etti.

TÜRKİYE DÖRDÜNCÜ SIRADA
Sıralamanın dördüncü sırasında ise Türkiye yer aldı. Türkiyedeki futbol sevgisine vurgu yapılarak, ülkemizin spora vakit ayırma konusunda birinci sırada olduğunu belirtildi. Buna rağmen televizyon ve internet başında çok vakit geçirildiği gerekçesiyle Türkiye dünyanın en tembel 4. ülkesi seçildi.

ENSON HABER

Paylaş:

Yorumlar

“220) DÜNYANIN EN TEMBEL MİLLETİ” yazisina 2 Yorum yapilmis

  1. osman onuktav yorum tarihi 22 Şubat, 2010 12:00

    Evet güzel bir paylaşım biz TÜRK’ler temmel insanlarız dedikodu anketinde sanırım birinci sırayı kimseye bırakmayız,iş yapma yerine cenemizi geliştiriyoruz,maşşallah bu cenelerimiz olumlu,olsa (egitim,kültür,iş)vs gibi kullana bilirsek…Zeka düzeyimiz q düzeyinde ama malasef temmel miletiz .BİR ADIM BOSTAN YANGEL OSMAN HESABI…

  2. gevher demirkaya aktaş yorum tarihi 30 Ağustos, 2013 15:59

    bana kalırsa başkalarını taklit etmeden benliğimizi bulalım ve biz olalım özümüz olalım o zaman kimse bizi tembellikle vs şeylerle değerlendiremez. saygılarımla

Yorum yap